Strona głowna ˇ Księga Gości ˇ Kontakt ˇ Szukaj ˇ September 17 2019 12:53:08

XXIV Niedziela zwykła C – 15 września 2019

8:00 – + Stefan Bojke i Kazimierz Poćwiardowski // + Aniela i Leon Ziemann

9:30 - + Maria i Zygmunt Kollek // + Eugeniusz Bieszke i rodzeństwo

11:00 – + Franciszek, Maria i Leon Derc // + Blanka i Dorota Osuch, Paulina i Franciszek Oss

18:00 – 15 rocznica ślubu Marka i Agnieszki do MBSw.

Poniedziałek – 16 września 2019

7:00 - + Alojzy, Wanda i Kollek i Stefan Kuchnowski

18:00 - + Stanisława i Alfons Białk

Wtorek – 17 września 2019

7:00 + Bronisław i Gertruda Ellwart

18:00 + Jan Lessnau – 2 rocz. // + Dariusz Ossowski

Środa – 18 września 2019

7:00 – + Marek, Marian i Daniel

18:00 - + Maria Klebba – int. uczest. pog. // Mieczysław Soldatke i rodzice z obojga stron

Czwartek – 19 września 2019

7:00 - + Jan i Marta Drzymała i Jędrzej Klank

18:00 – 10 rocz. ślubu Jacka i Joanny do MBSw //+ Stanisława, Antoni i Piotr Koss

Piątek – 20 września 2019

7:00 – + Waleria i Józef Tessmar

18:00 – + Agnieszka i Jan Koziróg // + Józef, Weronika i Alfons

Sobota – 21 września 2019

7:00 + Małgorzata i Stanisław Parchem

14:45 – Msza św. Ślubna

16:00 – Msza św. ślubna

18:00 – + Wanda i Leon Glosa

XXV Niedziela zwykła C – 22 września 2019

8:00 – + Małgorzata Zielke

9:30 - + Jan i Maria Koss

11:00 – + Teresa i Antoni Potrykus, Jan, Marta i Stefan // + Jan, Helena, Alfons i Maria Kohnke

18:00 – + Leon i Regina Kamińscy.

NOWA STRONA INTERNETOWA

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ INTERNETOWĄ:

15 września 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV niedziela – C

1. Kończymy dziś kolejny odpust ku czci Narodzenia NMP. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas przeżywania obecności Matki Najświętszej w tajemnicy Jej Narodzenia. Dziękuję w imieniu własnym i nas wszystkich i kieruję słowa serdecznego podziękowania za trud głoszenia Słowa Bożego Ojcu Franciszkowi i Ojcu Arnoldowi z Zakonu Braci Mniejszych za przeprowadzenie odpustu i misji parafialnych.. Wyrazem naszej wdzięczności będzie też dzisiejsza kolekta przeznaczona na renowację Kalwarii w Pakości, gdzie Ojciec Franciszek i Ojciec Arnold aktualnie posługują. Niniejszym zapraszamy już obu ojców teraz na odpust w przyszłym roku.

2. Moją wdzięczność kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w sprawne przeprowadzenie tego odpustu. Pani Grażynie Klebba – organistce, panu Łukaszowi Nowickiemu - organiście, naszemu alumnowi Bartkowi. Radzie Parafialnej za wszelką pomoc, Pani Ani i Pani Stefanii za wystrój kościoła, Panu Mirkowi za przygotowanie ołtarza polowego i posługę w zakrystii. Dziękuję służbie liturgicznej, wszystkim witającym pielgrzymów. Panom, którzy udekorowali plac i dbali o porządek przy kościele. Dziękuję Panom zbierającym kolektę. Słowa wdzięczności kieruję do Pań posługujących w plebanii i za ich ofiarną i ciężką pracę. Bóg zapłać za przygotowanie smacznych posiłków i nakarmienie wszystkich gości. Szczere podziękowanie za wszystkie dary złożone na stół odpustowy. Muszę dodać, że Panie ze Swarzewa i Gnieżdżewa upiekły doskonałe ciasta i bardzo dobrego sękacza. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać, za udział i owocne uczestnictwo w odpuście.

3. Rodzice dzieci, które będą przyjęte do I Komunii św. w przyszłym roku, przyjdą na swoje spotkanie do kościoła w środę po wieczornej Mszy św. na godzinę 18:30.

4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:W poniedziałek Świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, Biskupa, w środę Święto Świętego Stanisława Kostki, w piątek Świętych męczenników Andrzeja Kim, kapłana Pawła Chong i Towarzyszy. Są to męczennicy koreańscy z XIX wieku. to w sobotę Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty..

5. Msze św. w tym tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. Od dzisiejszej niedzieli Msza św. wieczorna o godz. 18:00.

6. Stowarzyszenie Artystyczne Pictura zaprasza na wystawę obrazów Kościołów Północnych Kaszub wykonanych przez mieszkankę Swarzewa Barbarę Kuchnowską, studentkę Akademii Sztuk Pięknych. Wystawę można oglądać w dzisiejszą niedzielę w Domu Kaszubskim po każdej Mszy świętej.