Strona Główna ˇ Foto Album ˇ Kontakt ˇ Księga Gości ˇ Szukaj October 24 2017 02:05:59

Lipiec 2017

pw. Narodzenia N.M.P

Swarzewo ul. Ks. Pronobisa 6

84-100 Puck tel. 058-6741208

www. parafiaswarzewo.pl

XXII Niedziela zwykla – A – 3 września – Odpust Narodzenia NMP

6:00 – + z rodzice Jan i Małgorzata

7:00 – + rodzice Bolesław i Maria Białk

8:00 – + Marta, Matylda, Bolesław i Wally

10:00 – Suma Pontyfikalna Ks. Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź

20:15 – O szczęśliwą operację dla Patrycji i dalsze zdrowie do MBSw.

Poniedziałek – 4 września – Dzień modlitw dzieci i rolników

8:00 – Dzieci na rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018

10:00 – + Alfons i Bronisława Bolda // O zdrowie i opiekę nad Janem do MBSw.

18:00 – + Eugenia i Stanisław Kunc // + Jerzy Galikowski

Wtorek – 5 września – Dzień modlitw chorych

10:00 – + Leon Ferra

18:00 – + Eryka Szymańska // + Genowefa i Jan Kryża oraz rodzice z obojga stron

Środa – 6 września – Dzień modlitw rodzin

10:00 – + Barbara i Kazimierz Leśniowscy

18:00 – O błogosławieństwo Boże dla Joanny i Wiesława z okazji 60 rocznicy ślubu do MBSw. oraz zmarli rodzice z obojga stron

Czwartek – 7 września – Dzień modlitw kierowców

10:00 – + Benedykt Struk

18:00 – + Antoni Ellwart // + Mieczysław Worek, Marta i Józef Miłosz i Zygmunt

Piątek – 8 września – Dzień modlitw za zmarłych

10:00 – + Wanda i Brunon Kuchnowscy

18:00 – + Jan i Agnieszka Jeka // + Zbigniew Leczkowski

Sobota – 9 września – Dzień modlitw Ojców i Matek Żywego Różańca

10:00 – Żyjący i zmarli członkowie Żywego Różańca // + Henryk, Konrad i zmarli z rodziny Dettlaff

18:00 – + Maria Bizewska // + Jan Ellwart

XXIII Niedziela zwykla – A – 10 września – Zakończenie odpustu

8:00 – + Feliks Ellwart – 1 rocz.

9:30 – + Strażacy OSP Gnieżdżewo // + Genowefa Kryża – int. IV Róży Matek ze Swarzewa

11:00 – Za parafię // + Jan Kryża – int. uczestników pogrzebu

20:15 – O bł. Boże dla Ireny i Ryszarda

3 września 2017r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXII niedziela – A – Odpust Narodzenia Najświętszej Maryi Panny

Dziś obchodzimy w naszym sanktuarium odpust Narodzenia NMP. Witamy i pozdrawiamy wszystkich, którzy przybyli do Pani Swarzewskiej, aby wspólnie uczcić Matkę Najświętszą. Polecamy Was wszystkich Jej przemożnej opiece. Niech Królowa Polskiego Morza, której 80. rocznicę koronacji w tym roku obchodzimy, wyprosi nam wszystkim potrzebne łaski i umocni w dążeniu ku dobremu życiu.

Porządek nabożeństw – 6:00; 7:00; 8:00; suma pontyfikalna pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia Metropolity Gdańskiego o godz. 10:00. Porządek jest następujący: O godz. 9:30 procesja teoforyczna przez wieś do ołtarza polowego. Następnie wprowadzenie Ks. Arcybiskupa do kościoła, potem przejście wraz z kapłanami koncelebrującymi do ołtarza polowego, uroczyste powitanie i Msza św. Na zakończenie Mszy św. śpiew pieśni – Boże coś Polskę. Wieczorna Msza św. dziś o godz. 20:15.

W dni powszednie, w oktawie odpustowej Msze św. zawsze o godz. 10:00 i 18:00. We wtorek Dzień Modlitw ludzi chorych i starszych. Główna Msza św. o godz.10:00 i wieczorna o godz. 18:00, tak jak w pozostałe dni. Zwykle w tym dniu przyjeżdża wiele osób starszych. Zapraszamy ich serdecznie. Liturgii przedpołudniowej będzie przewodniczył Ks. Biskup Wiesław Szlachetka. We czwartek modlimy się rano i wieczorem w intencji kierowców, a po Mszy św. poświęcenie pojazdów. Nawiązujemy w ten sposób do przedwojennej tradycji, bo w Swarzewie rozpoczął swoją działalność Automobil Klub Gdyński 31 maja 1936 roku, a przez następne lata kierowcy tego Klubu przyjeżdżali co roku do Pani Swarzewskiej. Dziś, gdy jest tyle samochodów, tym bardziej chcemy prosić Ją o bezpieczne podróżowanie. Zapraszamy zatem wszystkich zainteresowanych na czwartek do wspólnej modlitwy i poświęcenia samochodów. W sobotę zapraszamy na godzinę 10:00 wszystkie męskie i żeńskie róże różańcowe, nie tylko z naszej parafii. Ten dzień będzie poświęcony modlitwie członków Żywego Różańca. W ten sposób oddamy hołd Królowej Polskiego Morza, dziękując za 80 lat Królowania nad Wybrzeżem. Po mszy świętej odbędzie się nabożeństwo różańcowe.

Jutro, 4 września, o godzinie 8:00 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego.

Zakończenie oktawy odpustowej w przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11:00. Serdecznie zapraszamy. Szczegółowy program odpustu na plakatach.

W przyszłą niedzielę, po każdej mszy świętej odnowimy Akt Poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

W parafii chorych odwiedzamy w środę od godz. 8:00. Proszę zgłosić tych chorych, którzy nie będą mogli przyjść do kościoła.

Poświęcenie dewocjonalii mocą błogosławieństwa Ks. Biskupa na zakończenie Mszy św. Pożegnanie pielgrzymów bezpośrednio po zakończeniu sumy.