Ogłoszenia parafialne
Dodane przez Wikary dnia December 16 2017 09:54:27

15 września 2019r.

Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV niedziela – C

 

 1. Kończymy dziś kolejny odpust ku czci Narodzenia NMP. Dziękujemy Panu Bogu za ten czas przeżywania obecności Matki Najświętszej w tajemnicy Jej Narodzenia. Dziękuję w imieniu własnym i nas wszystkich i kieruję słowa serdecznego podziękowania za trud głoszenia Słowa Bożego Ojcu Franciszkowi i Ojcu Arnoldowi z Zakonu Braci Mniejszych za przeprowadzenie odpustu i misji parafialnych.. Wyrazem naszej wdzięczności będzie też dzisiejsza kolekta przeznaczona na renowację Kalwarii w Pakości, gdzie Ojciec Franciszek i Ojciec Arnold aktualnie posługują. Niniejszym zapraszamy już obu ojców teraz na odpust w przyszłym roku.

   

 2. Moją wdzięczność kieruję do wszystkich, którzy włączyli się w sprawne przeprowadzenie tego odpustu. Pani Grażynie Klebba – organistce, panu Łukaszowi Nowickiemu - organiście, naszemu alumnowi Bartkowi. Radzie Parafialnej za wszelką pomoc, Pani Ani i Pani Stefanii za wystrój kościoła, Panu Mirkowi za przygotowanie ołtarza polowego i posługę w zakrystii. Dziękuję służbie liturgicznej, wszystkim witającym pielgrzymów. Panom, którzy udekorowali plac i dbali o porządek przy kościele. Dziękuję Panom zbierającym kolektę. Słowa wdzięczności kieruję do Pań posługujących w plebanii i za ich ofiarną i ciężką pracę. Bóg zapłać za przygotowanie smacznych posiłków i nakarmienie wszystkich gości. Szczere podziękowanie za wszystkie dary złożone na stół odpustowy. Muszę dodać, że Panie ze Swarzewa i Gnieżdżewa upiekły doskonałe ciasta i bardzo dobrego sękacza. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać, za udział i owocne uczestnictwo w odpuście.

   

 3. Rodzice dzieci, które będą przyjęte do I Komunii św. w przyszłym roku, przyjdą na swoje spotkanie do kościoła w środę po wieczornej Mszy św. na godzinę 18:30.

   

 4. W kalendarzu liturgicznym wspominamy:W poniedziałek Świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, Biskupa, w środę Święto Świętego Stanisława Kostki, w piątek Świętych męczenników Andrzeja Kim, kapłana Pawła Chong i Towarzyszy. Są to męczennicy koreańscy z XIX wieku. to w sobotę Święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty..

   

 5. Msze św. w tym tygodniu o godz. 7:00 i 18:00. Od dzisiejszej niedzieli Msza św. wieczorna o godz. 18:00.

   

 6. Stowarzyszenie Artystyczne Pictura zaprasza na wystawę obrazów Kościołów Północnych Kaszub wykonanych przez mieszkankę Swarzewa Barbarę Kuchnowską, studentkę Akademii Sztuk Pięknych. Wystawę można oglądać w dzisiejszą niedzielę w Domu Kaszubskim po każdej Mszy świętej.

 


Rozszerzona zawartość newsa